Top 10 atrakcji w paryżu - radio zet

Paryż, stolica Francji, jest jednym z najbardziej popularnych miast turystycznych na świecie. Znany z pięknych zabytków, kultury i romantycznego charakteru, Paryż oferuje wiele atrakcji dla turystów w każdym wieku. W tym artykule przedstawimy dziesięć najlepszych atrakcji w Paryżu, które warto odwiedzić podczas podróży do tego magicznego miasta.

Spis treści

Disneyland

Disneyland to marzenie nie tylko dzieci, ale również wielu osób dorosłych. Dany park rozrywki w Paryżu jest najczęściej odwidzianym w Europie. Na parkowych alejkach terenu można spotkać wielu bohaterów bajek - Myszkę Mickey, Śpiącą Królewnę, Kaczora Donald, Pinokio itd. Park ma 56 ha powierzchni i podzielony jest na 5 krain: Main Street U.S.A., Frontierland, Fantasyland, Adventureland, Discoveryland.

Muzeum Historii Naturalnej

Jest to jeden z największych na świecie muzeów przyrodniczych, który w ciekawy sposób przedstawia historię milionów zwierząt, roślin oraz minerałów. Muzeum jest podzielone na 3 części – Galerię Ewolucji, Galerię Anatomii Porównawczej i Paleontologii oraz Galerię Mineralogii i Geologii.

Palais de la Découverte

Pałac odkryć to nie tylko zaciekawi dzieci, ale również i dorosłych. W danym muzeum można sprawdzić praktyczne zastosowania nauk ścisłych. Na podstawie zabaw, eksperymentów, wystaw, 3D technik, możemy zobaczyć jak działają w praktyce rzeczy których uczono na zajęciach matematyki, fizyki, chemii, geologii.

Wodny Park Aquaboulevard

Park niczym innym nie wyróżnia się od przeciętnych Aquaparków, ale jeżeli jest ochota popływać w wodzie w gorącej porze dnia to Aquaboulevard jest dobrym rozwiązaniem. Znajdują się tutaj liczne baseny, sztuczne fale, skoki na linie do wody i inne atrakcje.

10 atrakcji w paryżu radio zet - Co robić z dziecmi w Paryzu

Jardin d’Acclimatation

Jest to 19 ha park rozrywkowy dla dzieci. Na terenie Jardin d’Acclimatation najmłodsi znajdą naprawdę mnóstwo atrakcji: strzelnicę łuczniczą, dom z lustrami, pole do minigolfa, pociąg wąskotorowy, przejażdżkę na kucyku, teatr lalek, muzeum nauki ( Exploradôme ) i muzeum sztuki dla dzieci ( Musée en Herbe ), ZOO i wiele innych atrakcji.

Lot balonem w Parc André Citroën

Lot balonem to nie tylko dobra atrakcja dla dzieci, ale również dla dorosłych! Balon wznosi się na wysokość 300m, co pozwala zobaczyć przepiękną panoramę miasta.

Aquarium de Paris

Wyróżnikiem danego oceanarium jest to, że możemy tutaj znaleźć faunę i florę mórz oraz oceanów z niemal całego świata. Zobaczymy tutaj również 10 000 gatunków ryb, co bardzo przyciąga zwiedzających.

Park zoologiczny

Jest to jeden z najstarszych parków zoologicznych w Europie. Ogrółd został podzielony na 5 stref: Patagonia, Europa, Gujana Francuska, Madagaskar i Sahel. W każdej strefie spotkamy się ze zwierzętami tych terenów. Ogólna liczba gatunków – ponad 180.

Przejażdżka na karuzeli

Karuzelę w Paryżu to prawie Must have dla każdego parku czy placu. Na pewno oglądając zdjęcia z Paryża nie raz widzieliście piękne zdjęcia świecących się karuzeli. Jest świetna możliwość mieć jedno takie we własnym albumie.

Ogrody Luksemburskie

Jest to jedno z ulubionych miejsc paryżan i turystów na spacery i relaks. Jest to doskonałe miejsca na upalne dni, tak jak na terenie jest dużo zacienionych miejsc, wiele ławeczek i krzesełek. Wśród najpopularniejszych rzeź i miejsc w parku można wyróżnić 2-metrową Statuę Wolności, rzeźba Eugène’a Delacroix umieszczona w fontannie oraz rzeźby i fontanna Fontaine de l’Observatoire.

Podsumowanie

Jak widać, zwiedzanie Paryża razem z dziećmi wcale nie musi być nudne dla rodziców. Powyższe atrakcje z pewnością jeszcze na długo zapamiętają najmłodsi. Paryż oferuje wiele możliwości na spędzenie czasu w sposób atrakcyjny i edukacyjny. Czy to w Disneylandzie, w muzeach czy parkach rozrywki, każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od wieku, Paryż potrafi oczarować swoim urokiem i niezapomnianymi widokami.

Jeśli chcesz poznać inne artykuły podobne do Top 10 atrakcji w paryżu - radio zet, możesz odwiedzić kategorię Radio.

Go up