100 rocznica odzyskania niepodległości - radio olsztyn

Dzisiaj obchodzimy 10rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. To niezwykle ważne wydarzenie, które jest celebrowane w całym kraju. Jednym z miejsc, gdzie odbyły się obchody, było Radio Olsztyn. Radio Olsztyn odegrało ważną rolę w upamiętnieniu tego historycznego momentu.

Spis treści

Centralne Obchody Święta Niepodległości w Warszawie

Główne uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości z udziałem najwyższych władz państwowych odbyły się na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Uroczystości państwowe przed Grobem Nieznanego Żołnierza to główny punkt Centralnych Obchodów Święta Niepodległości. Podczas tych uroczystości udział wzięło kierownictwo polskiej Policji oraz przedstawiciele Akademii Policji w Szczytnie.

Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, reprezentował policję podczas uroczystości. Wziął także udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Podczas obchodów, Komendant Główny Policji złożył także wieniec pod Obeliskiem „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska” oraz przed Tablicą Pamięci w Komendzie Głównej Policji.

Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Olsztynie

Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Konkatedralnej Świętego Jakuba Apostoła w Olsztynie. Po mszy nastąpił przemarsz na Plac Solidarności, gdzie odbyła się uroczystość. Wystąpienia okolicznościowe wygłosili Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydent Olsztyna. Po wystąpieniach odczytano Niepodległościowy Apel Pamięci, złożono wieńce i wiązanki pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny.

Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Olsztynie były okazją do upamiętnienia osób, które walczyły za wolność Polski. W obchodach wzięła udział także delegacja Akademii Policji w Szczytnie, która reprezentowała uczelnię podczas tych uroczystości.

Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szczytnie

W Powiatowych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Szczytnie udział wzięła delegacja Akademii Policji. Obchody rozpoczęły się koncertem dla Niepodległej, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie. Następnie odbyła się msza święta za Ojczyznę, po której przemaszerowano pod Pomnik Orła Białego w Szczytnie. Tam odbył się Apel Pamięci i oddanie salwy honorowej.

Podczas obchodów, delegacja Akademii Policji złożyła symboliczną wiązankę pod Pomnikiem Orła Białego. Uczelnia była reprezentowana przez podinsp. Małgorzatę Ciesielską oraz podkom. Szymona Popkowskiego.

100 rocznica odzyskania niepodległości radio olsztyn - W którym roku obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości

Rocznicę odzyskania niepodległości świętujemy co roku

Od 1918 roku, rocznica odzyskania niepodległości jest obchodzona co roku. To ważne święto dla Polaków, które przypomina nam o trudach i ofiarach, jakie przyniosła walka o wolność. Rocznicę tę celebrujemy poprzez różnego rodzaju uroczystości, msze święte, koncerty i wiele innych wydarzeń, które mają na celu upamiętnienie bohaterów narodowych.

W obecnych czasach, kiedy agresja i konflikty nadal występują w różnych częściach świata, obchody rocznicy odzyskania niepodległości mają szczególne znaczenie. Przypominają nam, że wartości takie jak pokój, wolność i suwerenność są niezwykle cenne i należy o nie dbać.

100 rocznica odzyskania niepodległości radio olsztyn - Ile lat mija od odzyskania niepodległości

Podsumowanie

100 rocznica odzyskania niepodległości to ważne wydarzenie w historii Polski. Obchody związane z tą rocznicą odbywają się w różnych miejscach, włączając w to Radio Olsztyn. Rocznicę odzyskania niepodległości świętujemy co roku, aby upamiętnić bohaterów narodowych i przypomnieć sobie o wartościach, które są tak istotne dla naszej ojczyzny.

Jeśli chcesz poznać inne artykuły podobne do 100 rocznica odzyskania niepodległości - radio olsztyn, możesz odwiedzić kategorię Radiowość.

Go up