Płatności abonamentowe rtv w 2018 roku - musisz płacić za zaległy abonament rtv?

Prawo dotyczące opłat za radio i telewizję w Polsce zmienia się regularnie. W 2018 roku obowiązują pewne zasady, które warto znać, szczególnie jeśli chodzi o zaległy abonament RTV.

Spis treści

Co to jest abonament RTV?

Abonament RTV jest opłatą, którą każdy właściciel telewizora lub radia w Polsce musi płacić. Pieniądze zebrane z tytułu abonamentu służą do finansowania działalności publicznych mediów, takich jak Polskie Radio i Telewizja Polska.

Opłatę tę należy płacić niezależnie od tego, czy korzystamy z usług publicznych mediów. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i firm.

Jakie są zasady płacenia abonamentu RTV w 2018 roku?

W 2018 roku obowiązuje stawka abonamentowa wynosząca 22,70 zł miesięcznie. Opłatę tę należy regulować do 2dnia każdego miesiąca.

Płatność można dokonać na kilka sposobów, m.in.:

  • Przelewem na konto operatora abonamentowego
  • Przez internet, korzystając z systemu e-Abonament
  • W placówkach pocztowych
  • W placówkach bankowych

Warto pamiętać, że zaleganie z opłatą abonamentu RTV grozi nałożeniem kary finansowej.

Czy muszę płacić za zaległy abonament RTV?

Tak, zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy właściciel telewizora lub radia w Polsce musi płacić za zaległy abonament RTV. Jeśli posiadasz urządzenie, które spełnia kryteria, niezależnie od tego, czy korzystasz z usług publicznych mediów, jesteś zobowiązany do uregulowania opłat.

W przypadku braku uregulowania zaległego abonamentu, operator abonamentowy ma prawo nałożyć na Ciebie karę finansową. Może to być wysoka kwota, dlatego warto nie zaniedbywać tego obowiązku.

Jak uregulować zaległy abonament RTV?

Jeśli masz zaległy abonament RTV, istnieje kilka sposobów, aby go uregulować. Możesz skorzystać z:

  • Przelewu na konto operatora abonamentowego
  • Płatności online przez system e-Abonament
  • Wizyty w placówkach pocztowych lub bankowych

W przypadku trudności z uregulowaniem zaległego abonamentu możesz skontaktować się z operatorem abonamentowym, aby omówić możliwość rozłożenia płatności na raty.

Czy jeśli nie korzystam z usług publicznych mediów, muszę płacić abonament RTV?

Tak, opłata abonamentowa dotyczy każdego właściciela telewizora lub radia w Polsce, niezależnie od korzystania z usług publicznych mediów.

Czy mogę odmówić płacenia abonamentu RTV?

Nie, zgodnie z przepisami, każdy właściciel telewizora lub radia w Polsce musi płacić abonament RTV.

Jakie są konsekwencje zalegania z opłatą abonamentu RTV?

Zaleganie z opłatą abonamentu RTV grozi nałożeniem kary finansowej przez operatora abonamentowego.

Podsumowanie

W 2018 roku obowiązują pewne zasady dotyczące płacenia abonamentu RTV w Polsce. Bez względu na to, czy korzystasz z usług publicznych mediów, jako właściciel telewizora lub radia jesteś zobowiązany do uregulowania opłat.

Niezapłacony abonament RTV może skutkować nałożeniem kary finansowej, dlatego warto być odpowiedzialnym obywatelem i regularnie regulować te płatności.

2018 rok oplaty radio telewizjja - Czy muszę płacić za zaległy abonament RTV

Jeśli masz zaległy abonament RTV, istnieje kilka sposobów, aby go uregulować. Skontaktuj się z operatorem abonamentowym, aby omówić możliwość rozłożenia płatności na raty, jeśli masz trudności finansowe.

Jeśli chcesz poznać inne artykuły podobne do Płatności abonamentowe rtv w 2018 roku - musisz płacić za zaległy abonament rtv?, możesz odwiedzić kategorię Radio.

Go up