Weronika książkiewicz - polska aktorka teatralna i filmowa

Weronika Książkiewicz to polska aktorka, która urodziła się 21 marca 1981 roku w Moskwie. Jest córką Beaty Książkiewicz, choreografki i tancerki baletowej oraz Fiodora Lewina, Rosjanina pochodzącego z Moskwy. Uczęszczała do XX LO w Poznaniu, gdzie kształciła się w klasie o profilu teatralnym. W 2005 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi.

Spis treści

Kariera aktorska

Weronika Książkiewicz zadebiutowała w teatrze w 2005 roku, grając rolę Józi w spektaklu poszaleli Aleksandra Fredry wystawianym na scenie Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Przez lata występowała również w innych teatrach, takich jak Teatr Nowy w Łodzi, Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Piętro w Warszawie, Teatr Capitol oraz Teatr Komedia.

W 2008 roku Weronika Książkiewicz wzięła udział w drugiej edycji programu rozrywkowego TVP2 gwiazdy tańczą na lodzie oraz w jednym z odcinków programu fort boyard. Niestety, w 2009 roku podczas treningów do programu taniec z gwiazdami zdiagnozowano u niej nowotwór kręgosłupa, co uniemożliwiło jej udział w konkursie. Po pomyślnie przeprowadzonej operacji, aktorka powróciła do zdrowia.

Życie prywatne

Weronika Książkiewicz jest partnerką przedsiębiorcy Krzysztofa Latka. Para ma syna, Borysa Aleksandra, który urodził się w 2010 roku.

Nagrody i nominacje

Weronika Książkiewicz została uhonorowana wieloma nagrodami za swoją działalność aktorską. Otrzymała między innymi nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Sztuki Filmowej w Gdyni za rolę w filmie bogowie oraz nominację do Polskich Nagród Filmowych Orłów.

  • Jakie są najważniejsze role Weroniki Książkiewicz?
    Weronika Książkiewicz zyskała rozpoznawalność dzięki roli w filmie bogowie, gdzie wcieliła się w postać pielęgniarki. Ponadto, aktorka zagrała również w takich produkcjach jak body/ciało czy planeta singli .
  • Czy Weronika Książkiewicz jest związana z teatrem?
    Tak, Weronika Książkiewicz jest również aktorką teatralną. Występowała w różnych teatrach, m.in. Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego oraz Teatrze Komedia.
  • Czy Weronika Książkiewicz brała udział w programach telewizyjnych?
    Tak, Weronika Książkiewicz brała udział w programach rozrywkowych, takich jak gwiazdy tańczą na lodzie i fort boyard .

Tabela nagród i nominacji

Nagroda Kategoria Wynik
Festiwal Sztuki Filmowej w Gdyni Najlepsza aktorka Wygrana
Polskie Nagrody Filmowe Orły Nominacja -

Weronika Książkiewicz to utalentowana polska aktorka, która odnosi sukcesy zarówno na scenie teatralnej, jak i w filmie. Jej determinacja i talent przyniosły jej wiele nagród i nominacji. Biorąc pod uwagę jej dotychczasowe osiągnięcia, możemy się spodziewać, że będzie kontynuować swoją imponującą karierę.

Jeśli chcesz poznać inne artykuły podobne do Weronika książkiewicz - polska aktorka teatralna i filmowa, możesz odwiedzić kategorię Radio.

Go up