Narodowe święto niepodległości - świętujmy razem 10 rocznicę

11 listopada 2023 roku Polska będzie obchodzić kolejne Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia biało-czerwone barwy ozdobią miasta i pomniki w Polsce oraz na całym świecie. Biuro „Niepodległa” przygotowało wiele atrakcji z okazji 10rocznicy odzyskania niepodległości. Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami i dołączenia do nas – Świętujmy razem!

Spis treści

Akcja „Niepodległa do hymnu” 2023

Biuro „Niepodległa serdecznie zaprasza wszystkich polaków w polsce i za granicą do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. wspólne śpiewanie hymnu ma ogromną moc wzmacniania więzi narodowej. złote kropki na mapie wskazują miejsca i organizacje, które dołączyły do akcji „niepodległa do hymnu 20211 listopada o godzinie 12:00 zapraszamy do śpiewania Mazurka Dąbrowskiego wraz z polskimi szkołami, ambasadami, harcerzami, strażakami, leśnikami i sąsiadami! Na stronie Biura „Niepodległa” znajduje się również kalendarium wydarzeń, które mają na celu aktywizację lokalnej społeczności do wspólnego świętowania.

Festiwal „Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu” w Warszawie 2023

Po raz szósty na reprezentacyjnej ulicy stolicy Polski odbędzie się festiwal „Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu . wydarzenie to będzie skierowane do wszystkich, niezależnie od wieku czy zainteresowań. o godzinie 12:00 zespół „warszawianka, wraz z uczestnikami zgromadzonymi na Placu Zamkowym, weźmie udział w akcji „Niepodległa do Hymnu . od godziny 13:00 rozpoczną się występy na dziedzińcach ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego oraz akademii sztuk pięknych, a od godziny 14:00 na dziedzińcu uniwersytetu warszawskiego. festiwal „niepodległa na krakowskim przedmieściu stał się już stałym elementem kulturalnej mapy Warszawy. Mimo chłodniejszej pory roku, liczymy na to, że dołączycie do nas!

Koncert „Matejko – obrazy polskiej duszy” w TV

11 listopada 2023 roku zapraszamy przed telewizory o godzinie 17:30 na koncert poświęcony Janowi Matejce, patronowi roku ustanowionemu przez Senat RP. Koncert ten będzie oparty na obrazach Matejki, które ukazują historię Polski pełną skrajnych emocji. Repertuar koncertu składa się głównie z najważniejszych rockowych piosenek w historii polskiej muzyki. Wśród artystów biorących udział w koncercie znajdują się m.in. Katarzyna Dąbrowska, Natalia Sikora, Janusz Radek, Łukasz Drapała oraz chór męski Affabre Concinui.

Weekend niepodległościowy w Niepodległa. Miejsce Spotkań

Atrakcje związane z Narodowym Świętem Niepodległości w Niepodległa. Miejsce Spotkań rozpoczną się o godzinie 10:30. W programie znajdują się śpiewanki niepodległościowe z Ferajną z Hoovera, czyli wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych. O godzinie 12:00 zaplanowane jest wspólne odśpiewanie hymnu w ramach akcji „Niepodległa do hymnu . następnie seniorzy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach nordic walking w specjalnej odsłonie, podczas których zostanie wykonane wspólne zdjęcie z polską flagą. dla dzieci o godzinie 14:00 rozpocznie się spektakl pn. „jak brzmiała muzyka przedwojennej polski Teatru Mozaika. Świętowanie będzie kontynuowane 12 listopada 2023 roku, o godzinie 11:00 i 12:30, rozpoczną się rodzinne warsztaty poświęcone symbolom narodowym, podczas których uczestnicy będą mogli samodzielnie ozdobić ekologiczne torby. Weekend niepodległościowy zakończy się o godzinie 17:00 koncertem Jan Emil Młynarski & Brass Federacja, podczas którego będą prezentowane nieznane przedwojenne utwory w nowych aranżacjach.

Koncert „Święto Niepodległej!” w telewizji

11 listopada o godzinie 17:00 na antenie TV Republika będzie można obejrzeć retransmisję koncertu „Święto Niepodległej! . program koncertu został skonstruowany jako hołd dla wydarzeń ostatnich 100 lat historii polski. wykonywane utwory będą nawiązywać do wojny polsko-bolszewickiej, ii wojny światowej, bohaterów antykomunistycznego podziemia oraz harcerstwa rzeczypospolitej polskiej. na scenie wystąpią: marek piekarczyk, damian ukeje, darek „maleo Malejonek, Barbara Pospieszalska, Aleksandra Idkowska, Siostry Melosik oraz Kasia Malejonek. Scenografia koncertu przywoła atmosferę pierwszych miesięcy II Rzeczypospolitej.

Mecz Kaszubski w Ergo Arenie 112023

W sobotę 11 listopada o godzinie 17:30 koszykarze Trefla Sopot zmierzą się z Legią Warszawa na specjalnym Meczu Kaszubskim, który odbędzie się w Ergo Arenie! Tego dnia na trybunach zasiądą uczniowie z Kaszub, a atrakcje przygotowane dookoła będą promować regionalną kulturę. Ze względu na Święto Niepodległości, nie zabraknie również specjalnych elementów oprawy. Publiczność będzie miała okazję razem odśpiewać hymn w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”, a na trybunach pojawi się biało-czerwona kartoniada.

Mecz na stadionie Legii Warszawa 112023

W niedzielę, 12 listopada 2023 roku, o godzinie 17:30 na stadionie Legii Warszawa odbędzie się spotkanie PKO Bank Polski Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań. Mecz ten będzie miał specjalną oprawę. Przed pierwszym gwizdkiem zostanie zaprezentowany pokaz świetlny upamiętniający 10rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Piłkarze i kibice wspólnie odśpiewają cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu . dodatkowo, w przestrzeni legia park oraz w strefie premium club będzie można zobaczyć filmy historyczne w technologii virtual reality, które zostały wyprodukowane przez biuro „niepodległa.

XII Piknik Niepodległościowy w Łodzi

XII Piknik Niepodległościowy odbędzie się w sobotę 11 listopada 2023 roku w godzinach 11:00-17:30 na Rynku Włókniarek w łódzkiej Manufakturze. Jest to doskonała okazja do spotkania żołnierzy i cywilów. Co roku w wydarzeniu bierze udział ponad 30 instytucji, jednostek wojskowych, grup militarnych, przedstawicieli służb mundurowych oraz hobbystów. W ramach pikniku odbędą się pokazy, inscenizacje oraz wystawy historyczne. W tym roku po raz drugi w wydarzeniu weźmie udział Biuro „Niepodległa z najnowszym mobilnym projektem „iskry niepodległej. Kulminacyjnym punktem pikniku będzie wjazd na Rynek Marszałka Józefa Piłsudskiego, w który wcieli się aktor Gracjan Kielar z Teatru Nowego, oraz wspólne odśpiewanie hymnu. Piknik zakończy się przy ognisku i wspólnymi śpiewankami harcerskimi.

Radosne świętowanie w Programach Dotacyjnych Niepodległej

Świętowanie Narodowego Święta Niepodległości odbywa się w całej Polsce. Trwają wciąż działania w ramach Programów Dotacyjnych „Niepodległa oraz „powstanie styczniowe. Co ciekawego przygotowali beneficjenci? Na przykład w Wierzchosławicach, na Podkarpaciu, Gminne Centrum Kultury 11 listopada 2023 roku o godzinie 16:00 przygotowuje uroczyste otwarcie szlaku historycznego „Śladami Wincentego Witosa – Ojca Polskiej Niepodległości z Wierzchosławic , które będzie połączone ze zwiedzaniem z przewodnikiem. wrocławska fundacja gwardia gryfa oraz ośrodek „pamięć i przyszłość organizują Radosną Paradę Niepodległości. Za zabytkowym autobusem Jelcz 043 „Ogórek podąży orkiestra, chorągwiarze, maskotki, mażoretki, reprezentacyjny dolnośląski zespół pieśni i tańca „wrocław, Konna Straż Miejska oraz Reprezentacyjna Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Fundacja Rok Rzeki Wisły wraz z innymi jednostkami popłynie w Narodowe Święto Niepodległości o godzinie 11:11 wzdłuż warszawskich bulwarów, wspominając wydarzenia z 1918 roku. Natomiast Piechowicki Ośrodek Kultury zaprasza 11 listopada na wspólne wyjście na 1111 m n.p.m, podczas którego zostanie wykonane biało-czerwone zdjęcie, a następnie będzie można obejrzeć wystawę „Polskie Góry Drukowane” poświęconą literaturze górskiej. Wiele innych miast i miejscowości, takich jak Przecław, Trzebnica, Celestynów, Tuchów, Sępopol, Oświęcim czy Kraków, również organizuje koncerty i widowiska muzyczne, które zachęcają do wspólnego świętowania. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w Twojej okolicy!

Świętujmy razem 11 listopada 2023!

Narodowe Święto Niepodległości to okazja do wspólnego świętowania i oddania hołdu naszej ojczyźnie. Niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, możesz wziąć udział w wydarzeniach zorganizowanych przez Biuro „Niepodległa” i uczcić 10rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Śpiewajmy razem hymn narodowy, bawmy się na festiwalach, oglądajmy koncerty i cieszmy się z tego, że możemy być częścią tego wielkiego święta. Świętujmy razem 11 listopada 2023 roku!

Jeśli chcesz poznać inne artykuły podobne do Narodowe święto niepodległości - świętujmy razem 10 rocznicę, możesz odwiedzić kategorię Radio.

Go up