Igrzyska europejskie 2023: największa multidyscyplinarna impreza sportowa w polsce

Polskie Radio Igrzyska to największa multidyscyplinarna impreza sportowa w Polsce, która odbywa się co cztery lata. Pierwsza edycja odbyła się w 2015 roku w Baku, a następnie w 2019 roku w Mińsku, Białorusi. Kolejna edycja, która odbędzie się w 2023 roku, będzie miała miejsce w Krakowie.

Spis treści

Jakie dyscypliny na Igrzyska Europejskie 2023

Igrzyska Europejskie 2023 będą obejmować 29 różnych dyscyplin sportowych. Wśród nich znajdują się m.in. piłka ręczna plażowa, lekkoatletyka, judo, kolarstwo górskie, pływanie artystyczne, pięciobój nowoczesny, skoki do wody, slalom kajakowy, szermierka i teqball. Rywalizacja w tych dyscyplinach będzie jednocześnie toczyć się o medale mistrzostw Europy.

polskie radio igrzyska - Gdzie będą igrzyska 2028

W 19 innych dyscyplinach, takich jak boks, koszykówka 3x3, łucznictwo, rugby 7, tenis stołowy czy triathlon, zawody będą miały rangę kwalifikacji do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

polskie radio igrzyska - Kto transmituje Igrzyska Europejskie 2023

Na Igrzyskach Europejskich 2023 zostanie rozdanych łącznie 253 komplety medali.

Kto transmituje Igrzyska Europejskie 2023

Transmisje z Igrzysk Europejskich 2023 będą dostępne dzięki różnym mediom, w tym Polskiemu Radiu. Polskie Radio będzie miało swoje specjalne relacje z wydarzeń sportowych, zapewniając słuchaczom najświeższe informacje, wyniki i analizy.

Gdzie będą igrzyska 2028

Na razie nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat miejsca, w którym odbędą się Igrzyska Europejskie w 2028 roku. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przez Europejski Komitet Olimpijski w przyszłości.

polskie radio igrzyska - Czy Polacy byli na olimpiadzie w Berlinie

Czy Polacy byli na olimpiadzie w Berlinie

Polska reprezentacja brała udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Wystartowało wówczas 144 polskich sportowców, w tym 17 kobiet. Polska zdobyła w sumie 6 medali – 3 srebrne i 3 brązowe.

Polscy zawodnicy startowali w różnych dyscyplinach, takich jak gimnastyka sportowa, piłka nożna czy strzelectwo. Choć Polska zajęła 2miejsce w klasyfikacji ogólnej, udział w tych igrzyskach był ważnym momentem w historii polskiego sportu.

Podsumowanie

Polskie Radio Igrzyska to wielkie wydarzenie sportowe, które gromadzi najlepszych sportowców z różnych dyscyplin. Igrzyska Europejskie 2023 będą miały miejsce w Krakowie i będą obejmować 29 dyscyplin sportowych, w tym piłkę ręczną plażową, lekkoatletykę, judo i wiele innych. Polskie Radio będzie transmitować te wydarzenia, zapewniając słuchaczom najnowsze informacje i relacje.

Jeśli chcesz poznać inne artykuły podobne do Igrzyska europejskie 2023: największa multidyscyplinarna impreza sportowa w polsce, możesz odwiedzić kategorię Radio.

Go up