Jerzy janowicz - polski tenisista zmienia dyscyplinę

Jerzy Janowicz, polski tenisista, oficjalnie nie zakończył jeszcze kariery, ale można stwierdzić, że jego najlepsze lata są już za nim. W 2013 roku osiągnął półfinał Wimbledonu i zajmował najwyższe miejsce w rankingu ATP - 1miejsce. W ostatnich latach Janowicz brał udział w turniejach rangi Challenger Tour, ale bez większych sukcesów. Teraz, sportowiec zmierza w nowym kierunku i radzi sobie całkiem nieźle.

Spis treści

Nowe wyzwania

Obecnie Jerzy Janowicz zaczyna swoją przygodę z inną dyscypliną sportową - padlem. Uczestniczył już w cyklu Polish Padel - Go Olympics, gdzie wygrał ostatni z pięciu turniejów rozgrywanych w Tychach. To zwycięstwo zapewniło mu przepustkę na tegoroczne Igrzyska Europejskie w Krakowie. Na Instagramie Janowicz napisał: let's go! udało się wygrać drugi turniej padlowy w parze z marcinem maszczykiem i zakwalifikowaliśmy się do igrzysk europejskich w krakowie. fajna przygoda.

Igrzyska Europejskie w Krakowie

Podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie, 64 najlepszych padlistów w Europie będą rywalizować przez pięć dni. Wśród nich pojawią się dwie polskie pary. Oprócz duetu Janowicz - Maszczyk, kwalifikacje wywalczyli również aktualni mistrzowie Polski, Maciej Naduk i Mateusz Lipiński. Najlepsza polska para triumfowała w trzech wcześniejszych turniejach i nie musiała przystępować do zawodów w Tychach. W finale tychże zmagań Janowicz i Maszczyk pokonali w dwóch setach duet Gabriel Biliński - Filip Olech 6:4, 6:

Czym jest padel?

Padel jest grą bardzo podobną do tenisa, ale istnieją pewne różnice między tymi dwoma dyscyplinami. W padlu rywalizacja odbywa się wyłącznie w parach, na korcie otoczonym szybą z hartowanego szkła i siatką. Rakiety padlowe są nieco mniejsze i nie posiadają naciągu. Ponadto, używa się mniej sprężystych piłek. Punkty są liczone dokładnie tak samo jak w tenisie.

Podsumowanie

Jerzy Janowicz, znany polski tenisista, zaczyna odnajdywać się w nowej dyscyplinie - padlu. Jego sukcesy w ostatnich turniejach padlowych dały mu możliwość reprezentowania Polski na tegorocznych Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Padel, choć podobny do tenisa, ma swoje własne zasady i charakterystyczne cechy. Cieszymy się, że Janowicz kontynuuje swoją sportową przygodę i życzymy mu dalszych sukcesów w padlu!

Jeśli chcesz poznać inne artykuły podobne do Jerzy janowicz - polski tenisista zmienia dyscyplinę, możesz odwiedzić kategorię Radio.

Go up