Koncert noworoczny filharmoników wiedeńskich - polskie radio

Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich to jedno z najbardziej prestiżowych i oczekiwanych wydarzeń muzycznych na świecie. Odbywa się w słynnej Złotej Sali Musikverein w Wiedniu i jest transmitowany do 90 krajów. To nie tylko spektakularne widowisko muzyczne, ale również okazja do przypomnienia ciekawych polskich związków z tym wydarzeniem.

Spis treści

Ile kosztuje bilet na koncert noworoczny w Wiedniu 2023?

Bilet na Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich jest jednym z najbardziej pożądanych i trudno dostępnych biletów na świecie. Aby dostać się na ten wyjątkowy koncert, trzeba być szczęściarzem i mieć dużo cierpliwości. Bilety na koncert są sprzedawane wyłącznie poprzez losowanie. Aby wziąć udział w losowaniu, trzeba zapisywać się z przynajmniej 12-miesięcznym wyprzedzeniem. Tylko najstarsze i najzamożniejsze austriackie rody mają stałe miejsca, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Niestety, nie możemy podać dokładnej ceny biletów na Koncert Noworoczny w Wiedniu 2023, ponieważ są one sprzedawane tylko poprzez losowanie. Jednakże, biorąc pod uwagę prestiż wydarzenia i popularność Filharmoników Wiedeńskich, można się spodziewać, że ceny biletów będą wysokie.

Kto poprowadzi koncert noworoczny z Wiednia 2023?

Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich w 2023 roku będzie poprowadzony przez Maestro Franza Welsera-Mösta, jednego z najbardziej wpływowych dyrygentów naszych czasów. Welser-Möst ma już na swoim koncie dwa wcześniejsze poprowadzenia tego prestiżowego wydarzenia w 2011 i 2013 roku.

Podczas koncertu będziemy mieli okazję usłyszeć nie tylko muzykę Straussów, ale także kompozycje Josefa Hellmesbergera i Carla Michaela Ziehrera. Program koncertu jest zawsze starannie dobrany i obejmuje różnorodne utwory, które wprowadzają nas w nowy rok w radosny i uroczysty nastrój.

Polskie związki z Koncertem Noworocznym z Wiednia

Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich ma również polskie związki. Budowę słynnej Złotej Sali Musikverein w Wiedniu wspomagała finansowo polska arystokracja. W foyer budynku Musikverein znajdują się dwie duże tablice upamiętniające fundatorów, a na nich widnieją także polskie nazwiska. Georg Fürst Czartoryski i Konstanty Fürst Czartoryski, przedstawiciele wiedeńskiej linii książąt Czartoryskich, byli członkami polskiej rodziny arystokratycznej osiadłej w stolicy monarchii habsburskiej.

Tradycja słynnych wiedeńskich koncertów sięga 1939 roku, kiedy odbył się pierwszy Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich. Od tamtej pory jest to nie tylko prestiżowe wydarzenie muzyczne, ale również okazja do podziwiania piękna i kunsztu Filharmoników Wiedeńskich.

Program koncertu w 2023 roku

 • Eduard Strauss: Wer tanzt mit? Polka schnell, op. 251
 • Josef Strauss: Heldengedichte. walc, op. 87
 • Johann Strauss II.: kadryl z operetki Baron cygański, op. 422
 • Carl Michael Ziehrer: In lauschiger Nacht. walc, op. 488
 • Johann Strauss II.: Frisch heran! Polka schnell, op. 386
 • Franz von Suppè: uwertura do operetki „Isabella“
 • Josef Strauss: Perlen der Liebe. walc, op. 39
 • Josef Strauss: Angelica-Polka. polka française, op. 123
 • Eduard Strauss: Auf und davon. Polka schnell, op. 73
 • Josef Strauss: Heiterer Muth. polka française, op. 281
 • Josef Strauss: For ever. Polka schnell, op. 193
 • Josef Strauss: Zeisserln. walc, op. 114
 • Josef Hellmesberger (syn): Glocken-Polka mit Galopp z baletu Excelsior
 • Josef Strauss: Allegro fantastique. Orchesterfantasie, zał. 26b
 • Josef Strauss: Aquarellen. walc, op. 258

Podczas Koncertu Noworocznego Filharmoników Wiedeńskich będziemy mieli okazję podziwiać wirtuozowskie występy światowej klasy muzyków. Orkiestrą Filharmoników Wiedeńskich dyrygują najwybitniejsi dyrygenci naszych czasów, a wśród nich Mariss Jansons, Gustavo Dudamel, Riccardo Muti, Christian Thielemann, Andris Nelsons i Daniel Barenboim. W 2023 roku za pulpitem dyrygenckim stanie Franz Welser-Möst, znany zarówno w dziedzinie opery, jak i na polu symfonicznym.

Podsumowanie

Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich zawsze jest wyjątkowym wydarzeniem muzycznym, które przyciąga uwagę miłośników muzyki z całego świata. To nie tylko okazja do wysłuchania wspaniałej muzyki, ale również podziwiania kunsztu i talentu światowej klasy muzyków. Polskie związki z tym wydarzeniem dodają mu jeszcze większego uroku. Jeśli masz okazję, koniecznie spróbuj zdobyć bilety na Koncert Noworoczny z Wiednia i ciesz się niezapomnianym widowiskiem muzycznym.

Jak zdobyć bilety na Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich?

Bilety na Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich są sprzedawane wyłącznie poprzez losowanie. Aby wziąć udział w losowaniu, trzeba zapisywać się z przynajmniej 12-miesięcznym wyprzedzeniem. Tylko najstarsze i najzamożniejsze austriackie rody mają stałe miejsca, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Kto będzie dyrygował Koncertem Noworocznym z Wiednia w 2023 roku?

Maestro Franz Welser-Möst będzie dyrygował Koncertem Noworocznym Filharmoników Wiedeńskich w 2023 roku. To jedna z najbardziej wpływowych osobowości wśród dyrygentów naszych czasów.

Jakie utwory zostaną wykonane podczas Koncertu Noworocznego w 2023 roku?

Podczas Koncertu Noworocznego Filharmoników Wiedeńskich w 2023 roku będziemy mieli okazję usłyszeć wiele wspaniałych utworów, m.in. Wer tanzt mit?, Heldengedichte, kadryl z operetki Baron cygański, In lauschiger Nacht, Frisch heran!, uwerturę do operetki „Isabella” i wiele innych.

Jeśli chcesz poznać inne artykuły podobne do Koncert noworoczny filharmoników wiedeńskich - polskie radio, możesz odwiedzić kategorię Muzyka.

Go up