Radio dolnośląskie - najważniejsze informacje o rozgłośni

Radio Dolnośląskie (wcześniej znane jako Polskie Radio Wrocław) to samodzielna rozgłośnia publicznego Polskiego Radia, która nadaje odrębne programy regionalne na terenie Dolnego Śląska oraz sąsiednich województw. Rozgłośnia została założona 29 września 1946 roku i od tego czasu dostarcza lokalne treści informacyjne, publicystyczne i muzyczne do mieszkańców regionu.

Spis treści

Programy nadawane przez Radio Dolnośląskie

Radio Dolnośląskie nadaje trzy główne programy, które są dostępne w różnych formatach i technologiach odbioru:

Radio Dolnośląskie

Radio Dolnośląskie jest największą anteną nadawcy, obejmującą zasięgiem technicznym województwo dolnośląskie oraz fragmenty województw sąsiednich. Emituje całodobowy program, który składa się z serwisów informacyjnych, serwisów drogowych, publicystyki, reportaży oraz autorskich pasm muzycznych emitowanych wieczorem. Format muzyczny dziennej playlisty to Adult Contemporary Radio RAM.

Radio Dolnośląskie Miejskie

Radio Dolnośląskie Miejskie to antena skoncentrowana na Wrocławiu i byłym województwie wrocławskim. Tak jak Radio Dolnośląskie, emituje całodobowy program, który zawiera serwisy informacyjne, serwisy drogowe, publicystykę oraz wieczorne pasma autorskie. Format muzyczny rozgłośni to miks utworów z gatunków smooth jazz, funk, soul, world music, indie pop, lounge, latino, muzyka alternatywna i klubowa.

Radio Dolnośląskie Kultura

Radio Dolnośląskie Kultura to antena poświęcona tematyce kulturalnej i muzyce alternatywnej. Program emitowany jest naziemnie w cyfrowym systemie DAB+ oraz poprzez internet.

Technologie odbioru Radia Dolnośląskiego

Rozgłośnia Radio Dolnośląskie jest dostępna w różnych technologiach odbioru, umożliwiających słuchanie programów na terenie Dolnego Śląska i okolic:

Odbiór analogowy

Radio Dolnośląskie nadaje w technologii radiofonii FM na różnych częstotliwościach, które można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej rozgłośni.

Odbiór cyfrowy

Od 1 sierpnia 2014 roku Radio Dolnośląskie jest dostępne na radioodbiornikach naziemnej radiofonii cyfrowej DAB+. Aktualnie stacja jest dostępna z multipleksu Polskiego Radia na częstotliwości 1764 MHz (kanał 5B) z różnych lokalizacji.

Warto również wspomnieć, że wszystkie programy Radia Dolnośląskiego można odbierać także na eksperymentalnym multipleksie DAB+ LokalDAB na częstotliwości 21928 MHz (kanał 11A) na terenie Wrocławia.

Podsumowanie

Radio Dolnośląskie jest ważnym medium informacyjnym, publicystycznym i muzycznym dla mieszkańców Dolnego Śląska. Dzięki różnym antenom i technologiom odbioru, rozgłośnia dociera do szerokiego audytorium w regionie. Jej programy, które obejmują wiele różnych gatunków muzycznych i treści kulturalnych, cieszą się popularnością wśród słuchaczy. Jeśli jesteś zainteresowany słuchaniem lokalnych programów radiowych, Radio Dolnośląskie z pewnością będzie odpowiednim wyborem dla Ciebie.

Jeśli chcesz poznać inne artykuły podobne do Radio dolnośląskie - najważniejsze informacje o rozgłośni, możesz odwiedzić kategorię Radio.

Go up