Ceny i zakup choinek w kielcach 2023 - radio kielce choinki

Witajcie w Radio Kielce Choinki! Jesteśmy ekspertami w dziedzinie choinek i chcemy podzielić się z Wami najważniejszymi informacjami na temat zakupu i cen choinek w Kielcach w 2023 roku.

Spis treści

Ile kosztują żywe choinki w nadleśnictwach w 2023 roku?

Cena żywej choinki zależy od jej wysokości, gatunku i miejsca zakupu. W nadleśnictwach ceny choinek są zwykle niższe. Na przykład w Nadleśnictwie Babki za 2-metrowy świerk pospolity lub sosnę zwyczajną zapłacimy około 60 zł, a za 2-metrowy świerk serbski lub jodłę jednobarwną około 80 zł. W Nadleśnictwie Kliniska za jodłę kaukaską zapłacimy od 80 zł za drzewko od 1 do 1,5 m wysokości do 100 zł za drzewko od 2,6 do 3,5 m. Natomiast w Nadleśnictwie Katowice ceny sosny pospolitej i czarnej oraz świerka pospolitego wahają się od 42 zł do nawet 424 zł za drzewko od 4,6 do 5 metrów wysokości.

Ceny żywych choinek w marketach budowlanych w 2023 roku

W popularnych marketach budowlanych również możemy znaleźć świeże choinki, ale musimy liczyć się z wyższymi cenami. Na przykład w Castoramie za cięty świerk syberyjski o wysokości 2-2,4 m zapłacimy około 89,98 zł, a za jodłę kaukaską o wysokości 1,2-1,5 m około 47,98 zł. W OBI za ciętą jodłę o wysokości 1,1-1,3 m zapłacimy 89,99 zł, a za większe drzewko od 1,4 do 1,7 m około 109 zł. Podobne ceny obowiązują w Leroy Merlin.

Ile kosztują sztuczne choinki w 2023 roku?

Za sztuczne choinki zapłacimy więcej, ale są one trwałe i mogą służyć nam przez wiele lat. Na przykład w Leroy Merlin za sztuczną choinkę o wysokości 1,8 m zapłacimy od 159 do 300 zł. W OBI za świerk o wysokości 2,2 m zapłacimy około 519 zł. Natomiast w Castoramie możemy znaleźć choinki LED, których koszt sięga nawet 1498 zł. Wybór między choinką sztuczną a naturalną zależy od naszych preferencji i potrzeb.

Choinka sztuczna czy naturalna - którą wybrać na święta?

Obie opcje mają swoje zalety i wady. Świeża choinka jest efektowna i pachnąca, ale nie wytrzyma wiele tygodni. Choinkę w doniczce można później posadzić w ogrodzie. Sztuczne choinki są trwałe i nie wymagają pielęgnacji, ale są droższe. Wybór zależy od naszych preferencji i możliwości.

radio kielce choinki - Czy choinka może stac przy kominku

Gdzie wyrzucić choinkę w Kielcach?

Jeśli nie wiesz, co zrobić ze świąteczną choinką, możesz ją przynieść do Ogrodu Botanicznego w Kielcach. Choinki będą zagospodarowane w ogrodzie, na przykład jako okrycie dla wrażliwych na mróz roślin. Można je także zostawić przy altanie śmietnikowej lub przy brązowym pojemniku na odpady. Choinki sztuczne należy oddać do punktu selektywnej zbiórki odpadów.

radio kielce choinki - Gdzie wyrzucić choinkę Kielce

Ile kosztuje choinka w donicy?

W sprzedaży dostępne są także choinki w doniczkach. Na przykład jodła kaukaska o wysokości 180 cm kosztuje około 85 zł za sztukę. Po świętach można taką choinkę przenieść do ogrodu i zasadzić na wiosnę.

Dziękujemy, że odwiedziliście Radio Kielce Choinki! Mamy nadzieję, że nasze informacje o cenach i zakupie choinek w Kielcach były dla Was pomocne. Życzymy Wesołych Świąt!

Jeśli chcesz poznać inne artykuły podobne do Ceny i zakup choinek w kielcach 2023 - radio kielce choinki, możesz odwiedzić kategorię Radio.

Go up