Radio plus disco polo - najpopularniejsza stacja radiowa w polsce

Radio Plus jest jednym z najpopularniejszych rozgłośni radiowych w Polsce. Sieć ta dociera do słuchaczy na terenie całego kraju poprzez swoje stacje lokalne. W ostatnich latach radio Plus zyskało ogromną popularność dzięki rozmaitym programom muzycznym i informacyjnym. Jednak jedną z najbardziej charakterystycznych cech tej stacji jest graanie piosenek disco polo.

Spis treści

Powrót Disco Polo do radia Plus

Piosenki disco polo pojawiły się po dłuższej przerwie w Radiu Plus w nocy z 4 na 5 grudnia. Między północą a piątą rano można było usłyszeć po jednym takim utworze w godzinie. Muzyka disco polo powróciła na antenę Radia Plus wraz z włączeniem do playlisty świątecznych piosenek. Tak było też przez cztery kolejne noce.

To wypadek przy pracy i błąd ludzki. Powinienem wam podziękować, bo nie planowaliśmy powrotu disco polo na antenę. Szef muzyczny już nanosi korektę. Kajał się przede mną publicznie - uśmiechał się do nas w piątek przez telefon Piotr Rzepka, dyrektor programowy Radia Plus. I zapewnił na koniec rozmowy: - Disco polo nie wróci na naszą antenę. Ta muzyka w śladowych ilościach pojawiała się jakiś czas temu w Radiu Plus, ale tylko nocą i graliśmy wtedy tylko jeden taki utwór na godzinę. Wynikało to z porozumienia zawartego między inwestorami, którymi są Grupa Radiowa Time i Grupa Eurozet.

Historia disco polo w Radiu Plus

Radio Plus ostatni raz grało piosenki disco polo w nocnej playliście na początku tego roku. W połowie stycznia z nich zrezygnowano. Po raz pierwszy disco polo pojawiło się na antenie Radia Plus wiosną 2013 r. Spotkało się to z protestami ze strony kościelnej, która jest koncesjonariuszem sieci rozgłośni lokalnych tworzących sieć.

Radio Plus po tych zmianach muzycznych zanotowało jednak imponujący wzrost słuchalności. Z danych Radio Track wynika, że w okresie od sierpnia do października 2013 r. udział tej sieci wyniósł 4,8 proc., podczas gdy rok wcześniej, gdy stacja grała łagodne przeboje, było to tylko 0,9 proc. Jednak na początku 2014 r. stacja znów wykonała woltę muzyczną i zaczęła grać w formacie oldies. Tak jest do dziś. Szefem muzycznym Radia Plus od września 2017 r. jest Andrzej Adamczyk.

Popularność Radia Plus

Ponad 2 proc. słuchalności

Radio Plus to ponadregionalna sieć rozgłośni lokalnych tworzona przez dwie grupy medialne: Eurozet i Time SA. Należą do niej na podstawie umów operatorskich bądź franczyzowych stacje diecezjalne w kilkunastu miastach w Polsce. Sieć Radia Plus nadaje program o charakterze społeczno-religijnym. Stacja promuje się hasłem: przeboje z nutą nostalgii, co ma podkreślać jej muzyczny charakter - sięga bowiem po największe hity z lat 60., 70., 80. i 90. W ramówce poza pasmami muzycznymi i informacyjnymi znajdują się także audycje publicystyczne.

Według najnowszego badania Radio Track w okresie od sierpnia do października br. Radio Plus miało 2,1 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 1,9 proc. rok wcześniej.

S

  • Czy Radio Plus gra tylko disco polo?
  • Nie, Radio Plus gra różne gatunki muzyczne, w tym także disco polo.

  • Kiedy powróciło disco polo do Radia Plus?
  • Disco polo powróciło na antenę Radia Plus w grudniu 2021 r.

  • Ile czasu disco polo było grane w Radiu Plus?
  • Disco polo było grane przez cztery kolejne noce w godzinach nocnych.

Podsumowanie

Radio Plus to popularna rozgłośnia radiowa w Polsce, która zyskała sławę dzięki swoim różnorodnym programom muzycznym i informacyjnym. Jednym z charakterystycznych elementów stacji jest graanie piosenek disco polo. Mimo pewnych kontrowersji związanych z tym gatunkiem muzycznym, Radio Plus odnotowało wzrost słuchalności po wprowadzeniu disco polo do swojej playlisty. Warto zauważyć, że sieć Radia Plus nadaje także inne gatunki muzyczne, takie jak hity z lat 60., 70., 80. i 90. Dzięki temu stacja przyciąga różnorodną publiczność i utrzymuje się na rynku radiowym.

Jeśli chcesz poznać inne artykuły podobne do Radio plus disco polo - najpopularniejsza stacja radiowa w polsce, możesz odwiedzić kategorię Muzyka.

Go up