Radio szczecin duklanowski - najnowsze informacje

Radio Szczecin Duklanowski to jedna z najstarszych i najbardziej znanych rozgłośni radiowych w Polsce. W ostatnich tygodniach pojawiły się wieści o rezygnacji redaktora naczelnego, Tomasza Duklanowskiego, co wstrząsnęło lokalnym środowiskiem dziennikarskim. Artykuł ten jest poświęcony tej kontrowersyjnej sytuacji oraz najnowszym informacjom na temat rozgłośni.

Spis treści

Rezygnacja redaktora naczelnego

Tomasz Duklanowski ogłosił swoją rezygnację ze stanowiska redaktora naczelnego Radia Szczecin w zeszłym tygodniu. Decyzja ta została przekazana prezesowi stacji, Wojciechowi Włodarskiemu. Informację tę jako pierwszy podał lokalny serwis wSzczecinie.pl, jednak oświadczenie Duklanowskiego jest obecnie analizowane przez prawników rozgłośni.

Sprawa rozwiązania umowy o pracę Tomasza Duklanowskiego z Radiem Szczecin została potwierdzona przez portal Wirtualnemedia.pl. Umowa została rozwiązana z końcem listopada, a Duklanowski zniknął z radia bez żadnego pożegnania. Wcześniej krążyły pogłoski, że dziennikarz szukał pracy w innym regionie kraju.

Spór z prezesem Radia Szczecin

Przez kilka tygodni Tomasz Duklanowski był w konflikcie z prezesem Radia Szczecin, Wojciechem Włodarskim. Duklanowski opisał, że dziennikarka stacji Anna Arabska-Szmajdzińska miała zostać przedstawiona jako pełniąca obowiązki kierownika działu informacji, bez jego wcześniejszej wiedzy i zgody. Duklanowski zarzucił również Włodarskiemu hołubienie osób sympatyzujących z opozycją oraz nękaniu dziennikarzy o konserwatywnych poglądach.

radio szczecin duklanowski - Gdzie jest Tomasz Duklanowski

Prezes Radia Szczecin tłumaczył, że nie planował mianowania Anny Arabskiej-Szmajdzińskiej na kierowniczkę informacji, a obniżenie honorariów było spowodowane skróceniem czasu emisji audycji publicystycznych w związku z bezpłatnymi materiałami komitetów wyborczych.

Ujawnienie danych osobowych

Tomasz Duklanowski stał się głośny po tym, jak ujawnił dane pozwalające zidentyfikować syna i córkę posłanki PO Magdaleny Filiks jako ofiary pedofila związanego z tą partią. Publikacja ta spotkała się z ostrą krytyką i oskarżeniami o przyczynienie się do tragicznej śmierci 15-letniego syna posłanki.

Duklanowski twierdził, że nie ujawnił danych pozwalających rozpoznać ofiary pedofila. Jednakże, nie ujawnił skąd miał te informacje. Prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie zapewnił, że dane te nie pochodziły ze Sądu, a Duklanowski poprosił o nie dzień przed ich opublikowaniem w Radiu Szczecin.

Konsekwencje prawne

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podjął postępowanie w sprawie ukarania Polskiego Radia Szczecin i Telewizji Polskiej za emisję treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila. Również Państwowa Komisja ds. Pedofilii zgłosiła wniosek do Rady Etyki Mediów w celu zbadania tej sprawy pod kątem naruszenia standardów etycznych.

Mikołaj Marecki, pełnomocnik Magdaleny Filiks, zapowiedział skierowanie pozwu przeciwko Tomaszowi Duklanowskiemu i Radiu Szczecin za ujawnienie danych z niejawnego procesu sądowego. Przebieg tej sprawy będzie monitorowany przez media i opinię publiczną.

Podsumowanie

Radio Szczecin Duklanowski jest w centrum uwagi ze względu na rezygnację redaktora naczelnego i kontrowersje związane z ujawnieniem danych osobowych. Ta sytuacja ma poważne konsekwencje dla rozgłośni i może wpłynąć na jej dalszy rozwój. Będziemy śledzić rozwój wydarzeń i informować o najnowszych informacjach dotyczących Radia Szczecin i Tomasza Duklanowskiego.

Jeśli chcesz poznać inne artykuły podobne do Radio szczecin duklanowski - najnowsze informacje, możesz odwiedzić kategorię Radio.

Go up