Uniejów koncert radio zet - muzyka i edukacja pro-eko

Uniejów Koncert Radio ZET to niezwykłe wydarzenie, które od kilku lat promuje pro-ekologiczne podejście. Poprzez różnorodne atrakcje w ekomiasteczku i kinie festiwalowym oraz cenną wiedzę przekazywaną prosto z festiwalowej sceny, pokazuje, jak każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska. Tegoroczna edycja koncentruje się na haśle jak nie my, to kto, podkreślając, że tylko my sami możemy wpłynąć na zmniejszenie zanieczyszczeń i dbać o naszą planetę poprzez zmianę kilku nawyków.

Spis treści

Earth Festival 2023 - Gwiazdy na scenie

Podczas niedzielnego koncertu na scenie wystąpią takie gwiazdy jak Mrozu, Kamil Bednarek, Kayah, Sara James, Daria Marx, Paweł Domagała, Oskar Cyms, bryska, Konin Gospel Choir, a towarzyszyć im będzie Grott Orchestra pod dyrekcją Michała Grotta. Repertuar koncertu obejmie zarówno polskie przeboje, jak i światowe hity, które będą miały związek z działaniami proekologicznymi w różnych krajach. Prowadzącymi wydarzenie będą Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz. Ekoekspertem festiwalu będzie Dominika Tarczyńska ze Stowarzyszenia Program Czysta Polska. W trakcie koncertu pojawią się również scenki kabaretowe, w których ekosceptyk stanie w konfrontacji z ekoentuzjastą.

Ekomiasteczko i kino festiwalowe

Tegoroczny festiwal składa się z dwóch dni pełnych edukacyjnych i proekologicznych atrakcji dla dzieci i dorosłych, przygotowanych przez partnerów wydarzenia. W ekomiasteczku można spodziewać się takich atrakcji jak polski autobus wodorowy, ekokonkursy z nagrodami, zbiórka drobnych elektrośmieci, spotkanie z Saszan - ambasadorką Eco Studio ELECTRO-SYSTEM, warsztaty dotyczące pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł, domowych sposobów na recykling, malowania ekotoreb, tworzenia obrazków z mchu czy budowania domków dla owadów. Będzie również możliwość wyprodukowania energii na rowerach, malowania muralu farbą pochłaniającą smog, sadzenia roślin antysmogowych oraz wyzwań sportowych w wirtualnej rzeczywistości. Nie zabraknie również warsztatów kulinarnych.

Eko na co dzień

Atrakcje w ekomiasteczku mają na celu dostarczenie odwiedzającym pozytywnej energii oraz wiedzy ekologicznej dotyczącej odnawialnych źródeł energii i zielonej transformacji. Organizatorzy festiwalu chcą inspirować do drobnych, pozytywnych zmian na lepsze, które razem przyczynią się do stworzenia czegoś wielkiego. W myśl hasła czysta polska zaczyna się w twoim domu, które jest również przewodnim dla tegorocznej kampanii edukacyjnej Stowarzyszenia Program Czysta Polska, podczas niedzielnego koncertu zostaną wyemitowane premierowe spoty.

Filmy dla ekologii

W sobotę odbędzie się także kino Earth Festival, podczas którego będą wyświetlane filmy z biblioteki BBC Earth oraz produkcje Telewizji Polsat. Na liście filmów znajdują się m.in. planeta zmian ii, czarny młyn, dobra energia - czas na rewolucję oraz miłość na pierwszą stronę.

Twórcy i partnerzy wydarzenia

Partnerami festiwalu są Grupa Polsat Plus, sieć Plus (Polkomtel), Polsat Box (Cyfrowy Polsat), ZE PAK S.A., ESOLEO, Zielona Interia (zielonainteria.pl) oraz Eco Studio ELEKTRO-SYSTEM. Patronem kina plenerowego jest BBC Earth. Partnerami strategicznymi wydarzenia są Uzdrowisko Termalne Uniejów, Termy Uniejów oraz Stowarzyszenie Program Czysta Polska. Patronami medialnymi koncertu są Interia oraz Radio ZET. Festiwal jest produkcją Telewizji Polsat we współpracy z Visionair i Fundacją For Earth For Us.

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie www.forearthforus.com.

Kiedy odbędzie się koncert Earth Festival w Uniejowie?

Koncert Earth Festival w Uniejowie odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia.

Kto wystąpi na koncercie w Uniejowie?

Na koncercie w Uniejowie wystąpią takie gwiazdy jak Mrozu, Kamil Bednarek, Kayah, Sara James, Daria Marx, Paweł Domagała, Oskar Cyms, bryska, Konin Gospel Choir, a towarzyszyć im będzie Grott Orchestra.

Podsumowanie

Uniejów Koncert Radio ZET to wydarzenie, które łączy muzykę z edukacją pro-eko. Poprzez koncert gwiazd, ekomiasteczko oraz kino festiwalowe, dostarcza niezapomnianych atrakcji dla wszystkich odwiedzających. Wiedza ekologiczna, proekologiczne działania i pozytywna energia są głównymi celami tego wydarzenia. Dzięki temu festiwalowi każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska i wpłynąć na zmniejszenie zanieczyszczeń. Niezwykłe występy artystów i różnorodne atrakcje sprawią, że Uniejów Koncert Radio ZET będzie niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich miłośników muzyki i ekologii.

Jeśli chcesz poznać inne artykuły podobne do Uniejów koncert radio zet - muzyka i edukacja pro-eko, możesz odwiedzić kategorię Muzyka.

Go up